Objevujte Český Krumlov

Jan Hotels

Speciální nabídka pobytů v HOTELU RŮŽE A OLDINN

Naplánujte si letošní dovolenou nebo prodloužený víkend v Českém Krumlově. Naše hotely OLDINN  a Růže nabízí luxusní ubytování, skvělé služby, přátelský personál a spoustu nových zážitků.

Pokud si zarezervujte tři a více nocí získáte navíc PLAVBU NA VORU srdcem Českého Krumlova. Více informací o našich hotelích a dalších speciálních balíčcích najdete na www.janhotels.cz

Ubytujte se na minimálně tři noci a získejte navíc plavbu na voru srdcem města!

Pobyt zahrnuje:

  • 1x bytování v pokoji typu Deluxe
  • VIP Treatment při příjezdu
  • Bohatou bufetovou snídani
  • Wifi zdarma
  • Dřívější příjezd a pozdní odjezd v závislosti na obsazenosti hotelu

Uvedené ceny jsou platné i pro kratší pobyty (bez možnosti získání vstupenky na plavbu po Vltavě).

HOTEL OLDINN****

Na březích Vltavy a pod nádherným hradem ze 13. století leží Český Krumlov - světové dědictví UNESCO. Toto krásné středověké město si udržuje pohádkovou atmosféru dávných dob. Hotel OLDINN se nachází na náměstí v samém srdci tohoto města.

Objevte kouzlo a nádheru Hotelu OLDINN zasazeného do malebného Českého Krumlova. Jeho autentické architektonické dědictví ve spojení s moderním komfortem dělá z hotelu místo skutečného šarmu, pohodlí a služeb, které přitahuje dnešní sofistikovaného cestovatele.

Prozkoumejte ohromující kulturní dědictví, odhalte malebnou krajinu a nechte tisíce místních příběhů, aby vás vzaly zpět v čase. Jsme tu proto, abychom vám poskytli všechny potřebné informace, a ujistili se, že vám nic neunikne.

Hotel OLDINN si téměř 600 let uchoval autentické prostředí a atmosféru. Při vstupu do hotelu pocítíte všechny kouzelné příběhy a legendy z Českého Krumlova. Hotel se skládá ze tří historicky, a architektonicky propojených budov.

HOTEL RŮŽE*****

Málokterý hotel se může pyšnit tak bohatou historií, jako českokrumlovský Hotel Růže.

V roce 1584 totiž přivedl Vilém z Rožmberka, rytíř Zlatého rouna a nejvyšší purkrabí pražský, do svého sídla v Českém Krumlově jezuity a rozhodl se, že jim tu postaví rezidenci. Základní kámen koleje byl položen 19. března 1586 a už 16. května 1588 odevzdal Vilém klíče od hotové budovy spolu se zakládací listinou představitelům řádu. Jezuitský řád byl zrušen papežem Klimentem XIV v roce 1773 a Kolej byla převedena do vojenské správy. Od roku 1777 až do roku 1887, kdy bylo vojsko z Krumlova odvoláno, tak byla budova používána jako kasárna. Dne 3. září 1889 otevřeli noví majitelé v tomto domě, který je jedním z největších a nejkrásnějších ve městě, Hotel Růže.

Ten vzkvétal až do roku 1938, kdy okupace českého pohraničí Německem vyhnala z města téměř všechno české obyvatelstvo. Během druhé světové války byla budova používána německými důstojníky a po válce se stala oblíbenou restaurací a kavárnou.

Do rekonstrukce chátrající budovy se ale nikomu nechtělo, a tak byla roku 1950 uzavřena.

Po pádu komunistického režimu v roce 1989 dům dlouho hledal nového majitele, až ho našel v osobě pana Jana Horala. Ten ho během pouhých šesti měsíců zrekonstruoval a 28. června 1999 zde slavnostně otevřel pětihvězdičkový Hotel Růže.

Dnes je Růže jedním z nejkouzelnějších butikových hotelů v České republice. Jeho 70 pokojů je zařízeno s důrazem na komfort a detail. Hotelová restaurace snoubí klasické kulinářství s moderními trendy a ve Wellness centru si můžete dopřát chvilky uvolnění v perličkové koupeli, nebo uklidňující rašelinovou koupel v dřevěné kádi.Sdílejte výhodu

Staňte se členem

Portál plný výhod, využíjte naše speciální neveřejné nabídky, registrujte se a čerpejte výhody jako nikde jinde.